כשלורקה פגש את הציפור השחורה
LORCA & BLACKBIRD

מאת: שרון שגיא

ביצירה זו יש רצון להביא ולהחיות את דמותו ,את סיפור חייו ואת אמנותו המדהימה והמגוונת של האמן – פדריקו גרסיה לורקה. לורקה, כמקור השראה ענק, במפגש דמיוני ומציאותי כאחד עם הדמות המיתית, המסתורית, הסמלית והפיזית של הציפור השחורה – Blackbird .
הטקסט המקורי והגשת הטקסט (ספוקן וורד) של האמן הרב תחומי :רפאל עמנואל רן יחד עם הגיטרה והשירה של אופיר עטר ויהודה שוויקי, הכוריאוגרפיה והריקוד של שרון שגיא. בקומפוזיציה וכוריאוגרפיה מקורית המשלבת את הדיסיפלינות הנ"ל והופכת את העבודה למפגש פרפורמטיבי פלמנקו-פיוז'ן ולסיפור מקורי בהשראת סיפור חייו ופועלו של האמן הענק – פדריקו גרסיה לורקה במפגש עם דמות חצי דמיונית חצי מציאותית, הציפור השחורה. הBlackbird הקיימת מעט בנפשו של כל אחד מאתנו ואשר הופכת לעיתים להיות הרקדנית ולעיתים מספרת את סיפורו הטרגי של לורקה דרך הגוף התנועה ודרך הפלמנקו.
מכיוון שלורקה היה אמן כה מוכשר ורב תחומי ,אמן בעל חזון וראייה מקורית וחדשה, אמן שכתב ,צייר, ניגן והלחין בהשראתו עלה בי הרצון לשלב בעבודת המחול שלי את המוסיקה החיה, השירה והמילה המדוברת (טקסטים ומשחק)
המקום: המרחב הציבורי כמקומו הטבעי ביותר של הפלמנקו
הכלים: באמצעות ודרך אמנות הפלמנקו שנולדה בחצרות ברחובות ובשווקים כדרך ביטוי ספונטנית של פשוטי העם ולשלב בתוכה גוונים נוספים של ביטוי – השירה הכתובה והמילה המדוברת, המוסיקה החיה (גיטרה ושירת פלמנקו)

אמנים שותפים ליצירה:
טקסט וספוקן וורד – רפאל עמנואל רן.
גיטרה ושירה – אופיר עטר.
שירה – יהודה "שוקי" שויקי.
כוריאוגרפיה וריקוד – שרון שגיא.
תלבושות: טניה פלדמן
איפור: קסניה ברודקו
צלמת: נטאשה שחנס
משך העבודה כ-20 דק