טבלאו פלמנקו

"הטבלאו" מילה ספרדית המתארת מועדון פלמנקו מסורתי.
המילה "טבלאו" מקורה מהמילה "טבלה" אשר פרושה בספרדית לוח עץ, המקום הטבעי עליו רוקעים את רקיעות הפלמנקו "זפאטאדו",בזמן ריקוד
.

הפלמנקו נוצר מתוך המקומות היותר פשוטים של החברה האנדלוסית , מקום בו הרחוב וה"חמארה" השכונתית היו לב העיניינים . שם החלו לשיר לנגן ולרקוד פלמנקו במקומות קטנים ואינטימיים בו אפשר להרגיש בכל החושים את הפלמנקו בלי מתווכים של תאורה יפה או מערכת הגברה משוכללת. הכל טבעי כאן ועכשיו . הזמר ששר בצרידות מתוך מסך עשן סיגריות הממלא את המקום , הרקדנית שאפשר להרגיש את נשימתה בעת שרוקדת ולראות את הזעה המכסה את פניה בשל המאמץ האדיר שבריקוד.
ה"טבלאו" הוא גם המקום בו באים לשמוח עם הפלמנקו לשיר לנגן ולרקוד עד עילפון אחרי שתיה מהנה של יין אנדלוסי טוב, מקום בו באים ה"אפיסיונאדוס" אוהבי הפלמנקו להנות מהאצילות העוצמה העצב והשמחה של אמנות הפלמנקו האותנטית.
ה"טבלאו" הוא המקום בו אנו זוכרים ורואים מאיפה הכל התחיל למרות הקידמה התיאטראות וההתקדמות המדהימה של הפלמנקו היום בעולם כולו.

במופע "טבלאו פלמנקו" שרץ איתי כבר מספר שנים אני מביאה לקהל את האווירה של פעם עם הצבעוניות השמחה שלה. מפגש בין כל אוהבי ועושיי הפלמנקו, עם הרגעים החזקים של הפלמנקו העמוק, הדיאלוגים האינטימיים בין שירה לריקוד ,בין גיטרה לשירה והקצב שלא מרפה לרגע….

המאמר נכתב ע"י
שרון שגיא
מנהלת אומנותית
מאמרים נוספים

טבלאו פלמנקו

טבלאו פלמנקו "הטבלאו" מילה ספרדית

קרא עוד ←

הפלמנקו מהו

הפלמנקו מהו? …הפלמנקו הוא פעימת

קרא עוד ←